مشتری گرامی ؛

     در بخش راهنمای خرید، نحوه خرید از فروشگاه شارژ کار بصورت تصویری آموزش داده شده است و شما میتوانید با مشاهده آن ، خرید کارت شارژ مورد نظرتان را به راحتی انجام دهید.

 

فیلم آموزشی نحوه خرید کارت شارژ

 

 

     با چه کارت هایی میتوان اقدام به خريد اينترنتی کرد؟

     شما با تمامی کارت های عضو شبکه شتاب میتوانید اقدام به خرید کارت شارژ نمائید.

 

 

     پارامتر های لازم برای خريد اينترنتی:

     در هنگام خريد اينترنتی، 4 پارامتر کارت بانکی از شما پرسيده می شود که در عکس زير کنارشان ستاره قرمز زده شده است.

 

   

     در ادامه به بررسی تک تک اين پارامترها می پردازيم:

     1) شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت:

     اين شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانک ملت در عکس زير آمده است.

 

     2) رمز خريد اينترنتی يا رمز دوم:

     رمز خريد اينترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائيد متفاوت می باشد. حتی اين رمز با رمز اينترنت بانک که حساب خود را از طريق اينترنت چک می کنيد، نيز متفاوت است.

     در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحويل می گيريد، رمز خريد اينترنتی نداريد. برای فعال کردن رمز خريد اينترنتی يکی از کارهای زير را انجام دهيد:

1-        اکثر بانک ها امکان تعريف رمز خريد اينترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنيد. کارت خود را وارد کنيد و بخش عمليات رمز را انتخاب کنيد. در بخش رمز دوم يا رمز اينترنتی، رمز خود را تعريف کنيد.

2----به شعبه بانک خود مراجعه کنيد و بگوييد میخواهم رمز خريد اينترنتی دريافت کنم. اگر بانکتان بانک خوبی باشد حتماً راهنمايی می شويد.

 

     3 ) کد  :CVV2

     کد CVV2 به صورت يک عدد 3رقمی (و به ندرت 4رقمی) مانند شمارۀ 16رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسيان و... به صورت يک عدد 3رقمی حک شده است. يا در   

     برخی کارت های بانک ملت 3 رقمی است و عکس آن را در زير مشاهده می نماييد.

  

       در برخی کارت های بانک تجارت، کد CVV2 به صورت رقم 17، 18 و 19 بعد از 16رقم شماره کارت حک شده است.

 

     4 ) تاريخ انقضاء:

     تاريخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاريخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشيد. از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده نماييد.

 

     مشکلات احتمالي پرداخت اينترنتی:

    سيستم پرداخت اينترنتی توسط بانک های عامل به گونه ای طراحی شده است که هم ايمن باشد و هم ساده و کمترين نياز به راهنمايی را برای خريدار ايجاد نمايد. اما با اين وجود برخی اوقات ممکن است مسائلی در هنگام خريد اينترنتی به وقوع بپيوندد.

    مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.

    معمولاً بدترين حالتی که ممکن است به وقوع بپيوندد اين است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب فروشنده واريز نشود. اما نگران نباشيد. در اين حالت معمولاً پول شما در حساب های واسط بانک است.

    نهايتاً خود بانک می بايد مغايرت ها را رفع کند. منتظر بمانيد و اگر تا 48 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با پشتيبانی سايت شارژ کار  و يا بانک عامل پرداخت اينترنتی تماس بگيريد تا مغايرت برطرف شود.

 

    اگر کارت بانکی شما cvv2 ندارد به روش زير عمل نماييد:

    اکثر بانک ها امکان تعريف رمز خريد اينترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنيد. کارت خود را وارد کنيد و بخش عمليات رمز را انتخاب کنيد. در بخش تعريف کردن يا تغيير رمز دوم يا رمز اينترنتی، رمز خود را تعريف   

    کنيد. در اين مرحله خود پرداز بانک به شما رسيدی می دهد که در آن کد CVV2 و تاريخ انقضای کارت نمايش داده شده است در صورتی که در رسيد خودپرداز نيز code cvv2 تعريف نشده بود لطفا به يکی از شعب بانکتان مراجعه نماييد.

    

 

بازگشت به صفحه اصلی